Läänemere väikesaarelt leiti rauaaegne sadamakoht
Läänemere väikesaarelt leiti rauaaegne sadamakoht Läänemere saarelt Gotska Sandön, mis asub keset merd Ojamaa ja Saaremaa vahel, on leitud rauaaegne...
Kreeka kultuuriministeeriumi teatel tõid arheoloogid merepõhjas lebavalt Antikythera vrakilt üles ka savikannusid.
© Handout/EPA/Ritzau
NIELS-PETER GRANZOW BUSCH
1. MÄRTS 2020
Kreeka spordi- ja kultuuriministeerium teatas 2019. aasta oktoobris oma pressiteates, et merearheoloogidel õnnestus Antikythera laevavrakilt üles tuua palju savipotte. Arvatavasti 80. aastal eKr Antikythera saare juures uppunud laeva lastis oli peale savipottide palju skulptuure. Teade antiikaja kuulsaima vraki juurde sukeldumisest ja esemete pinnale toomisest vallandas Kreeka meedias suure kriitikalaine.
Uudist kajastati paljude maailma ajalehtede külgedel suurte pealkirjadena. Kreeka ajakirjanike sõnul polnud nende esemete puhul tegemist siiski millegi erakordse või tähtsaga ning nad teatasid, et sääraseid savipotte võib leiada igalt antiikaja laevavrakilt. Kreeka ajakirjanike kriitika keskendus ka asjaolule, et oma valdkonna parim Ameerika Ühendriikide arheoloog Brendan Foley, kes aastail 2014–2017 osales koos Kreeka arheoloogidega Antikythera vraki uurimises, jäeti 2017. aasta projektist välja. Väidetavasti juhtus see Kreeka mõjuvõimsa laevareederi Laskaridise nõudmisel.
Läänemere väikesaarelt leiti rauaaegne sadamakoht Läänemere saarelt Gotska Sandön, mis asub keset merd Ojamaa ja Saaremaa vahel, on leitud rauaaegne...
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud