Kui palju teenis Hitler „Mein Kampf’iga“?

© STEPHEN FRENCH / IMAGESELECT

BUE KINDTLER-NIELSEN

1. AUGUST 2021

Raamat „Mein Kampf“ osutus Hitlerile heaks äriks. Selle poliitlise manifesti kirjutas Hitler pärast 1924. aasta eba­õnnestunud riigipöördekatset saadud üheksakuulise vangistuse ajal. Teos ilmus 1925. aastal ning oli mõeldud peamiselt natsionaalsotsialistliku partei liikmetele. Hitler oli saanud partei juhiks 1921. aastal. 

Kui Hitler 1933. aastal kantsleriks valiti, kasvas huvi „Mein Kampf’i“ vastu lausa plahvatuslikult. Kui aastal 1925 müüdi seda raamatut ainult 9000 eksemplari, siis 1933. aastal juba 850 000 tükki.

Samal ajal hakkas natsipartei teose abil raha riigikassast Hitleri pangakontole kantima. Näiteks otsustas partei, et kõik sõdurid ja äsja abi­ellunud peavad teose saama riigilt kingitusena. Hitler sai iga raamatu pealt 10 protsenti ning kokku teenis ta raamatuäriga 7,8 miljonit riigi­marka, mis vastab tänapäeval umbes 5–8 miljonile eurole. 

„Mein Kampf“ muutus ajapikku väga menukaks, näiteks 1939. aastal anti seda välja 11 keeles ühtekokku 5,2 miljonit eksemplari. 

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress