Kuidas suri Elvis Presley?

1957. aastal oli kogu maailm Elvis Presley jalge ees. Noor muusik oli esindatud kõigis maailma edetabeleis. Peagi hakkas elu rokitähena rokikuningale rängasti mõjuma.

© Library of Congress

ANDREAS ABILDGAARD

29. JAANUAR 2023

„Elvise keha oli jäigastunud istuvasse asendisse sellal, kui ta istus WC-potil, misjärel ta oli kukkunud ette maha.“ Niimoodi kirjeldas Elvis Presley kihlatu Ginger Alden Elvist, kelle ta leidis 16. augustil 1977 elutuna lamamast Memphises Gracelandi tualetist. Aldeni sõnul oli Elvise nägu kaetud lillade laikudega ja ta lõhkenud veresoontega silmad jõllitasid otse ette. 42aastane muusik viidi kiiruga haiglasse, kus arstid peagi ta surnuks kuulutasid.

Sama päeva pärastlõunal lahati muusikatähe surnukeha. Üks patoloog ütles ajakirjandusele, et Elvis Presley oli surnud südame­­infarkti ning tema surma ei põhjustanud mõnuained.

Kolm nädalat varem ilmunud raamatus seati arstide järeldus siiski kahtluse alla. Raamatu olid kirjutanud Elvise kolm turvameest, kes väitsid, et rokitäht oli tõsiselt suures sõltuvuses igasugustest ainetest. Nende väide sai kinnitust mõni nädal hiljem, kui avaldati Elvis Presley surnukeha vereproovi analüüsi tulemused, mis näitasid, et ta oli tarbinud 14 ainet, sealhulgas valuvaigisteid. Hilisemad paljastused tegid avalikuks ka selle, et lahkamise teinud patoloog oli mestis Presley perekonnaga, kes oli kogu aeg üritanud tema sõltuvust varjata.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress