Kummituslaev Mary Celeste

150 aastat tagasi, 1872. aasta detsembris, avastati Atlandi ookeanilt purjekas Mary Celeste. Laeval leidus külluses toitu ja õnnetusest ei avastatud mingeid märke. Kogu meeskond oli aga kadunud.

© Vincent Alexander Booth / Bridgeman Images & Shutterstock

NANNA DISSING BAY JØRGENSEN

6. DETSEMBER 2022

Briti-Kanada brigantiin ehk kahe­mastiline purjelaev Dei Gratia seilas Atlandi ookeanil kuskil Portugali ranniku ja Assooride vahel. Oli 4. detsember 1872.
Päikesetõusul oli meeskond horisondil silmanud ühte võõrast laeva. Karastunud meremehed taipasid kiiresti, et miski pidi olema tolle laeva pardal valesti. See kiikus kontrollimatult lainetel ja selle purjed näisid olevat räbaldunud.

Kella ühe paiku päeval otsustas kapten David Reed Morehouse mõistatuslikku purjekat lähemalt uurida. Kui võõrale laeva­le ligineti, nägi Morehouse oma suureks hämmastuseks, et see kandis nime Mary Celeste. Selle laeva kapten oli Morehouse’i sõber.

Dei Gratia meeskond ei näinud Mary Celeste’i pardal mingisuguseid märke elust. Kapten Morehouse hüüdis korduvalt, kuid ei saanud vastust. Iga tuuleiil pööras laeva ning hüljatud rooliratas keerles nukralt.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress