Kus töötasid Hitleri arheoloogid?

© Ullstein Bild – Heinrich Hoffmann / Ullstein Bild / Ritzau Scanpix

BUE KINDTLER-NIELSEN

1. MÄRTS 2021

1935. aastal asutasid natsionaal­sotsialistidd organisatsiooni Ahnenerbe, mille eesmärk oli tõestada, et germaanlased põlvnesid aarja rassist. Natside organisatsiooni täisnimetus oli Esivanemate Pärandi Uuringute ja Õpetamise Selts ning selle juht oli Heinrich Himmler.

Ahnenerbe arheoloogid üritasid leida tõendeid Bulgaariast, Tiibetist ja Islandilt. Iseäranis huvitas natse Island, mida peeti müütilise Thule hälliks ehk kohaks, kus aarja rass oli legendi järgi sündinud. 1938. aastal saarele saabunud suur natside arheoloogiline ekspeditsioon lõppes aga tulemuseta nagu ka kõik teised natside ekspeditsioonid.

Ahnenerbe seltsil oli raske haritud arheolooge leida ning enamik liikmeid olid ilma suuremate arheoloogiliste teadmisteta entusiastid.

Ahnenerbet kasutati propagandas. Himmler kuulutas 1937. aastal, et soost leitud rauaaegsed mumifitseerunud surnukehad tõestasid, et homoseksuaalseid inimesi hävitati juba siis. See „teaduslik fakt“ õigustas homoseksuaalide koonduslaagrisse saatmist.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress