Kuulsusrikas ajalugu: tõeliste Tallinna kilude meister tuli siia Venemaalt

© Delovõje Vedomosti, muis.ee; kollaaž Jelena Tsenno

ALEKSEI ŠIŠKIN, DELOVÕJE VEDOMOSTI

13. VEEBRUAR 2024

Praegu on Kalarand pealinna moodne piirkond, kus iga maatükk on arendajatele kulla hinnaga. Kuid veel 20. sajandi keskel oli see asum kuulus eelkõige sellele nime andnud toote poolest, mis oli kala. Ja iga siinne elanik teadis venelastest ettevõtjate Malahhovite perekonda, keda peeti tõeliste Tallinna kilude saladuse hoidjateks.

Veel mõnikümmend aastat tagasi sõitis Tallinna vanast ja tillukesest Kalasadama lahe sadamast iga päev kümneid laevu välja kala püüdma ja naasis värskelt püütud merekalaga. Siin laaditi laevad tühjaks, kaubad saadeti raudteed mööda lähedal asuvatesse ladudesse, turule või kalakonservitehastesse. Kalurid püüdsid räime, turska, lesta, lõhet ja angerjat. Aga Tallinna põhimark oli kilu.

Kalasadama lahe päris servas seisab siiamaani imposantne punakollane telliskivimaja. Praegu on see aadress – Võrgu 6 – linnarahvale tuntud tänu restorani ja pagariäri KOGU sellistele hõrgutistele nagu liha- ja karulaugupirukad või trühvlitega kartulid. Kuid varem on asunud selles majas, mille rõdult on mugav jälgida sadamast väljuvaid ja sinna saabuvaid laevu, kaupmeeste Malahhovite kontor ja konservitehas.

Malahhovi kalatehas

Endise Malahhovite konservitehase kontor, Võrgu 6, Tallinn

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress