Lahingus olid bersergid meeletud

Bersergid tarbisid narkootilisi aineid, tantsisid end transsi ning jooksid hirmuäratava raevuga lahingusse. Turviseta ja poolalasti võidelnud bersergid tekitasid vastases hirmu ja õudu.

© Getty Images

BJØRN BOJESEN

1. VEEBRUAR 2023

Inglise kuningat Athelstani ründas 937. aastal pKr Põhja-Inglismaal iirlaste ja šotlaste liitlasvägi, kelle eesmärk oli naaberriigi kuningas maha lüüa. Athelstanil oli varuks trump: viikingitest palgasõdurid.

Northumbrias Brunanburhi lahingus võitles islandi viiking Thorolf Skalla­grímsson anglide poolel. Surmapõlglikult ei kandnud Thorolf soomusrüüd, ja kui iirlased-šotlased hakkasid võitluses edu saavutama, siis sattus Thorolfi sellisesse raevu, et muutus bersergiks.

Egil Skallagrímmsoni saaga põhjal olevat Torolf heitnud kilbi seljale ja hakanud raiuma oma raske kahekäemõõgaga, tappes šotlasi ja iirlasi nii paremal kui ka vasakul. Lõpus seisnud berserk vaenlaste juhi, võimsa jarli ees.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress