Leekide möll Põhjamerel

Kui 1988. aasta suvel toimus naftaplatvormil Piper Alpha plahvatus, tõusid leegid kuni saja meetri kõrgusele. Sellal platvormil töötanud 226 britti alustasid põrgukuumuses võitlust oma elu eest.

© Geiša pildi allikas läheb siia

TROELS USSING

1. MAI 2023

Bob Ballatyne’i näonahk kõrbes ja ta silmad kipitasid ning jooksid vett. Naftaplatvormil Piper Alpha oli 45 minutit tagasi toimunud plahvatus. Sestsaadik oli see 46aastane šotlasest elektrik otsinud meeleheitlikult väljapääsu põlevast põrgust.

Kogu platvorm oli mähkunud paksu suitsu ja mitmes kohas olid leegid juba hakanud sulatama platvormi teraskonstruktsioone. Oli 1988. aasta 6. juuli ning Bob Ballatyne’i käekell näitas 22.50, kui ta ootamatult silmas võimalust kindlast surmast pääse­miseks. Ballatyne asus puurplatvormi keldritekil, millest jäi Põhjamere laineteni kõigest kuus meetrit. Tema pea kohal mühises tulekahju halastamatult edasi.

Piper Alpha pumpas Põhjamerest naftat ja maagaasi. Torujuhtmeid pidi saadeti ülespumbatu Orkney saartel asuvasse Flotta terminali.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress