Leiti turniiriplats, mis tegi kuningast türanni

© Nawrocki / ClassicStock / Getty Images

JANNIK PETERSEN

1. MÄRTS 2021

Henry VIII armastas piigivõitlusi ja ta oli peljatud vastane. Ühel 1536. aasta turniiril, mis peeti Londonis majesteedi Greenwichi palee juures, juhtus õnnetus. Kuningas kukkus oma hobuse seljast ja turvises raske loom langes tema peale, nii et kuningas kaotas teadvuse.

Saadud vigastustest kuningas täielikult ei paranenudki ning valudes piinlemine muutis ta õelaks türanniks. Greenwichi ülikooli teadlased leidsid õnnetuse paiga, mis oli alatiseks muutnud Inglismaa ühe tuntuima monarhi loomust.

Kui kuningas Henry VIII suri, lammutati Greenwichi palee ja hiljem ehitati sellesse piirkonda suur haigla. Rüütliturniiri väljaku ülesleidmiseks tuli teadlastel seetõttu kasutada georadarit, mis saadab välja impulsse, mis peegelduvad maapinnas olevatest esemetest või õõnsustest tagasi. Nendesamade impulsside põhjal kuvatakse ekraanile pilt. Teadlaste saadud ekraanikujutisel olid näha kaheksanurkse tribüüni piirjooned. Sellelt tribüünilt said prominentsed isikud 16. sajandil jälgida kuninga rüütliturniire.

„On ebatõenäoline, et see oktagoon ei ole väljaku kõrval seisnud kahest tornist ühe aluspind,“ selgitas Greenwichi ülikooli projektijuht Simon Withers. Mõõte­andmete järgi hinnates asub turniiriväljak praegu umbes kahe meetri sügavusel.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress