Lendav Hollandlane hirmutas meremehi surmani

Kui horisondile ilmub tontlik laev Lendav Hollandlane, siis on oodata surmavaid õnnetusi. Väga paljud meremehed on olnud veendunud, et nad on silmanud selle kummituslaeva purjesid. Sugugi kõik neist pole seda kohtumist üle elanud.

© Charles Temple Dix

TROELS USSING

24. JUULI 2022

Torm räsib kapten Larseni laeva ning pillutab seda lainetel ringi. Alus on Aafrika lõunatipu lähistel ja tekile langevad kolossaalsed veemassid. Taglastus ragiseb ja nagiseb ähvardavalt ning mastid, poomid ja köied kisuvad igaüks ise suunda. Tundub, et need võivad iga hetk murduda või puruneda ning langeda tekile meremeeste peale.

Rootsi kaubalaeva meeskond on juba tunde palvetanud kõrgemate jõudude poole, et pääseda sellest öisest tormist eluga. On 1881. aasta. Laev on teel Austraaliast Euroopasse, kuid sõit ümber Hea Lootuse neeme on probleemne nagu ikka. Koidiku eel torm õnneks vaibub, kuid meremeeste üleelamised pole sellega veel lõppenud.

Kauguses merel terendab müstiline valguskuma. Kapten Larsen saadab madruse masti otsa seda uurima. Masti tippu jõudnud madrus vaatab kaugusesse, kuid ei jõua all tekil seisvatele meestele midagi hüüda, sest kaotab jalgealuse. Kui noor mees tekile langeb, kõlab õudne tuhm mats. Madrus ei suuda ennast liigutada, kuid suure pingutusega ütleb ta siiski sõnad, mis toovad rännukaaslastel külma higi laubale: Lendav Hollandlane.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress