Loch Nessi koletis keeldub suremast

Kas ta on suur kala või eelajalooline dinosaurus? Lugematul arvul pealtnägijaid on jälginud Šotimaal Loch Nessi järves elutsevat koletist. Niipea, kui kohale ilmub mõni teadlane, kaob elukas hägusesse vette.

© Shutterstock

HANS LAURING JA BUE KINDTLER-NIELSEN

27. JUULI 2022

Kui te reisite Šoti mägismaal piki Loch Nessi järve kallast ning eriti kui juhtub olema üks seal kandis harvadest päikeselisest päevadest, siis on raske ette kujutada, et see rahulik veepind, millel peegelduvad mäed ning kaldal kasvavad kollased lilled, võiks peita mõnd koletist. Kui aga satub olema piirkonnale tüüpiline ilm ning rasked vihmapilved varjavad mäenõlvad, muutes vee süngelt tumedaks ja eemale­tõukavaks, siis võib tõesti pähe lipsata mõte, et järve mustavas sügavuses varjub hirmsaid elukaid.

Räägitakse, et selles suures järves on alati elanud üks või koguni mitu koletist. Otsustades paljude suveniiride järgi, mida võib järve ümbrusest osta, on Nessie, nagu koletist hellitavalt nimetatakse, omamoodi hübriid mõnusast muinas­jutulohest ja eelajaloolisest dinosaurusest. Igal aastal süstivad turistid piirkonna majandusse umbes 33 miljonit eurot ning kohalikud on selle eest tänu võlgu peamiselt just järvekoletisele.

Turiste tõmbab sinna Loch Nessi legend, ehkki selle kandi loodus oleks vaatamist väärt isegi ilma mingisuguste mütoloogiliste elukateta.

Suurbritannia suurim järv Loch Ness Põhja-Šotimaal on väidetavasti koduks ujuvale minevikukoletisele.

© Getty Images & Shutterstock

See suur Šoti järv on umbes 37 kilomeetrit pikk ja ulatub läbi kauni rohelise oru, mille on kujundanud mandrijää. Hoolimata paljudest huvilistest ümbritsevad järve tänapäevani inimtühjad alad ja rikkumata loodus. Kui sa seisad seal üksinda, lased pilgul lennata üle häirimatu ürgmaastiku ning püüad oma vaimu­silmas ette kujutada, mis toimub 200 meetri sügavusel järvepõhjas, siis …

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress