Kas ta on suur kala või eelajalooline dinosaurus? Lugematul arvul pealtnägijaid on jälginud Šotimaal Loch Nessi järves elutsevat koletist. Niipea, kui kohale ilmub mõni teadlane, kaob elukas hägusesse vette.
© Shutterstock
HANS LAURING JA BUE KINDTLER-NIELSEN
27. JUULI 2022
Kui te reisite Šoti mägismaal piki Loch Nessi järve kallast ning eriti kui juhtub olema üks seal kandis harvadest päikeselisest päevadest, siis on raske ette kujutada, et see rahulik veepind, millel peegelduvad mäed ning kaldal kasvavad kollased lilled, võiks peita mõnd koletist. Kui aga satub olema piirkonnale tüüpiline ilm ning rasked vihmapilved varjavad mäenõlvad, muutes vee süngelt tumedaks ja eemaletõukavaks, siis võib tõesti pähe lipsata mõte, et järve mustavas sügavuses varjub hirmsaid elukaid.
Räägitakse, et selles suures järves on alati elanud üks või koguni mitu koletist. Otsustades paljude suveniiride järgi, mida võib järve ümbrusest osta, on Nessie, nagu koletist hellitavalt nimetatakse, omamoodi hübriid mõnusast muinasjutulohest ja eelajaloolisest dinosaurusest. Igal aastal süstivad turistid piirkonna majandusse umbes 33 miljonit eurot ning kohalikud on selle eest tänu võlgu peamiselt just järvekoletisele.
Turiste tõmbab sinna Loch Nessi legend, ehkki selle kandi loodus oleks vaatamist väärt isegi ilma mingisuguste mütoloogiliste elukateta.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud