London uppus õllesse

Vaest Londoni St Gilesi linnaosa tabas 1814. aastal haruldane tragöödia. Kohalikus pruulikojas lõhkes hiiglaslik õlletõrs ning õlletsunami uhas üle tänavate. Õlu rebis endaga kaasa inimesi ja hooneid, jättes varemeisse maha vigastatuid ja surnuid.

© Imageselect & Shutterstock

TROELS USSING

14. AUGUST 2023

George Crick tegi esmas­päeval, 17. oktoobril 1814 kell 16.30 oma tavapärast ringkäiku pruulikojas Horse Shoe Brewery, mis asus Londonis St Gilesi linnaosas Tottenham Court Roadil. Crick oli selles pruulikojas raamatupidajana töötanud juba 17 aastat ning põhjalikkus oli saanud tema vooruseks. Sel pärastlõunal jäi tema tähele­panelik pilk peatuma ühel hiiglaslikul tõrrel, mis ulatus suure pruulisaali põrandast peaaegu 7 meetri kõrgusele. Tõrt hoidsid koos 22 suurt raudvitsa, kuid üks neist, väikseim – ent ikkagi 300kilogrammine – oli lahti tulnud.

Kuigi mahuti oli peaaegu servani täis käärivat porterit (tume õlu), ei leidnud George Crick muretsemiseks põhjust. Tema ülemus oli öelnud, et sellise vea puhul ei saa midagi juhtuda. Raudvitsad olid ka varem katki kulunud ilma õnnetusi põhjustamata, vaadid jõuti alati parandada.

Crick läks seetõttu rahulikult tagasi oma kontorisse, kus ta kirjutas sõnumi töökojale, kus valmistati ja parandati vaate ja käärimistõrsi. Tõrrevits tuli lõppude lõpuks ikkagi ära parandada, kuna käärimine põhjustas vaadis üha suurenevat survet.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress