Esimene ametlik NMT-kõne Eestis. Telefoniga räägib Tiit Vähi, taustal Bo Magnusson, Matti Makkonen jt.
  • Esimene ametlik NMT-kõne Eestis. Telefoniga räägib Tiit Vähi, taustal Bo Magnusson, Matti Makkonen jt.
  • Foto: Foto raamatust „EMT 20: kuidas luua infoühiskonda“
Juuni alguses möödus 35 aastat päevast, mil avati Eesti esimene mobiilsidevõrk ja tehti ametlikult esimene mobiilikõne.
1991. aasta 1. juunil avas Eesti, Rootsi ja Soome ühisettevõte Eesti Mobiiltelefon NMT-450 võrgu, kirjutab Telia IT- ja digitehnoloogiateemaline nõuandeblogi Digitark.

Seotud lood

Lood
  • 26.06.24, 06:26
Millal leiutati esimene mobiiltelefon?
Esimesed mobiiltelefonid maksid kuni 3000 dollarit ja olid tihti kallimad kui autod, millesse need paigaldati.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.10.25, 12:17
Eesti digitaalne hüpe: Kuidas 90ndate julge panus e-riigile tuleviku kujundas
Eesti taasiseseisvumine 1991. aastal tõi kaasa tohutuid väljakutseid. Noor Eesti vabariik seisis Nõukogude Liidust vabanemise järel silmitsi uue majanduse, vananenud taristu ja vajadusega end ümber defineerida nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. Paljud riigid oleksid sarnases olukorras panustanud traditsioonilistele tööstusharudele või loodusvaradele. Eestil aga kummaski suuri eeliseid polnud. Selle asemel tegi käputäis visionääre, sealhulgas poliitikud ja tehnoloogiaentusiastid, hulljulgena tunduva otsuse: Eesti peab hüppama otse infoajastusse.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.05.25, 16:21
Mobiilimängude ja kasiinode kasv – miks liigub üha rohkem inimesi telefonile
  • ST
Sisuturundus
  • 02.06.26, 06:00
Viasat History telekanali juunikuu vaatamissoovitused
Viasat History viib sind ajarännakule läbi maailma kõige põnevamate lugude – alates kadunud tsivilisatsioonidest ja iidsetest saladustest kuni vapustavate teadusavastusteni. Viasat History on saadaval kõikides Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele