Maailma peaaegu vanim elukutse

Antiikaja linnad kihasid prostituutidest. Enamik neist elas kaitsetut elu ühiskonna põhjakihis, kuid üksikud pälvisid suurmeeste tähelepanu ning haarasid kinni võimalusest saada võimukaks ja jõukaks.

© Akg-Images / Ritzau Scanpix

ELSE CHRISTENSEN

1. APRILL2023

Jumalate ja inimeste pilkamine –nende sõnadega kirjeldas Kreeka-Rooma filosoof Dion Chrysostomos 2. sajandil pKr prostitutsiooni: „Bordelliomanikud viivad inimesi kokku vahekorraks, milles täielikult puudub Aphrodite sarm. See on lihahimu rahuldamine ilma vähimagi armastuseta ja ainult kasumi saamise huvides!“

Filosoofi meelest oli ainus lahendus prostitutsiooni täielik keelustamine. Kui Chrysostomos lootis, et keegi tema ettepanekut kuulda võtab, siis ta paraku eksis. Mõningail andmeil töötas Roomas just sel ajal, kui filosoof oma nurina kirja pani, vähemalt 32 000 prostituuti.

Arheoloogilised uuringud näitavad, et rannikulinnas Pompeis, kus jõukad roomlased käisid kuni selle hävimiseni 79. aastal suviti palverännakul, tegutses kuni 35 bordelli. Seejuures oli linnas napilt üle 10 000 elaniku.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress