Maailma peaaegu vanim elukutse

Antiikaja linnad kihasid prostituutidest. Enamik neist elas kaitsetut elu ühiskonna põhjakihis, kuid üksikud pälvisid suurmeeste tähelepanu ning haarasid kinni võimalusest saada võimukaks ja jõukaks.

© Akg-Images / Ritzau Scanpix

ELSE CHRISTENSEN

1. APRILL2023

Jumalate ja inimeste pilkamine –nende sõnadega kirjeldas Kreeka-Rooma filosoof Dion Chrysostomos 2. sajandil pKr prostitutsiooni: „Bordelliomanikud viivad inimesi kokku vahekorraks, milles täielikult puudub Aphrodite sarm. See on lihahimu rahuldamine ilma vähimagi armastuseta ja ainult kasumi saamise huvides!“

Filosoofi meelest oli ainus lahendus prostitutsiooni täielik keelustamine. Kui Chrysostomos lootis, et keegi tema ettepanekut kuulda võtab, siis ta paraku eksis. Mõningail andmeil töötas Roomas just sel ajal, kui filosoof oma nurina kirja pani, vähemalt 32 000 prostituuti.

Arheoloogilised uuringud näitavad, et rannikulinnas Pompeis, kus jõukad roomlased käisid kuni selle hävimiseni 79. aastal suviti palverännakul, tegutses kuni 35 bordelli. Seejuures oli linnas napilt üle 10 000 elaniku.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress