Caravaggio kaks palet: kunstnik ja mõrvar

Caravaggio oli samamoodi nagu Michelangelo ja Leonardo da Vinci jumalakartlik maalikunstnik, ent tas peitus ka tume, mõrvarlik pool. Kõikjal, kuhu ta läks, voolas veri.

© SHUTTERSTOCK

ELSE CHRISTENSEN

5. MÄRTS 2022

Videviku saabudes valmis­tusid kaks meest Rooma südames Firenze palee esisel väljakul duelliks. Kalender näitas 28. maid 1606 ning kaks riiukukke ja nende sekundandid olid kohad sisse võtnud. Vasakul seisis Rooma ülistatuim kunstnik Caravaggio, tema vastasena seadis ennast valmis kõrgklassi kuuluv röövlinägu Ranuccio Tomassoni.

Need kaks meest vihkasid teineteist kogu südamest ja tõmbasidki mõõgad välja. Vahedad terad välgatasid hääbuvas päevavalguses ja seejärel algas võitlus.

Duellandid raiusid teineteist agres­siivselt, kuid võitlus osutus peagi ilm­selgelt ebavõrdseks. Caravaggio oli tugeva keha­ehitusega, väga kiire reaktsiooniga ning näiliselt täiesti kohkumatu. Tomassonil oli pareerimisega kõvasti tegemist, iga löögiga tuli vastane üha lähemale.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress