Maailmamood jõuab Eestisse

Esimene maailmasõda muutis peaaegu kõiki eluvaldkondi. Järsk pööre toimus ka moes: ikooniks tõusis seninägematu figuuri ja soenguga naine. Noores Eesti Vabariigis katsuti samuti ajaga sammu pidada.

© Rahvusarhiiv

KAI SAAR

1. JUULI 2021

Eelmise sajandi alguse ideaalnaine oli maani seelikus koheva soengu ja suure kübaraga daam, kelle piht oli korseti abil peeneks tõmmatud. Belle Époque’i aegne naine rõhutas naiselikkust, graatsilisust, haldjalikkust.

Esimene maailmasõda pani sellele toretsevale ajastule punkti. Majanduslik pillamine asendus kasinate oludega ning loomulikult väljendus see ka riietumises. Kadusid sipelgpeened korsettidega kokku tõmmatud fassongid ja pikad seeliku­sabad, naiste kostüüm muutus lihtsamaks ja praktilisemaks.

Muutus ka õrnema poole roll ühiskonnas. Maailmasõja ajal tuli naistel tagalas, hospitalides ja mujal asendada lahinguis langenud mehi. Paljud maatüdrukud tulid linna tööle ja hakkasid omandama uusi töökogemusi. Kõik see kiirendas juba varem alanud naiste iseteadlikkuse suurenemist.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress