2430 meetri kõrgusel asuvale Macchu Picchu linnale tuleb väljastada uus sünnitunnistus, kuhu tuleb märkida ka hoopis teine isa, kui seni arvatud.
© Shutterstock
JANNIK PETERSEN
1. NOVEMBER 2021
Eksperdid on siiani eeldanud, et inkade kuulus linn Machu Picchu rajati ajavahemikus 1438–1450, mil valitses Pachacuti. Linnast leitud 26 luustiku uurimine radiosüsinikumeetodil näitas, et see oli olemas juba 1420. aastal.
Seega ei saanud Andidesse Machu Picchu ehitamise korraldust anda Pachacuti, vaid seda pidi tegema tema eelkäija Viracocha.
Seni olid ajaloolased enam-vähem nõus ka inkade kuningate kronoloogilise järjestusega, mille Hispaania konkistadoorid 16. sajandil üles tähendasid. Uued andmed seavad aga kuningate järjekorra küsimärgi alla. Kui selgub, et linna rajas siiski Pachacuti, siis tähendab see, et ta valitses võimsat inkade riiki seni arvatust mitu aastakümmet kauem.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud