Marie-Antoinette’i ehted müüdi rekordilise hinnaga

Marie-Antoinette’i ehtekogu oli tema eluajal tõenäoliselt kõige hinnalisem kogu maailmas.

© Joconde / Des Musees de France & Getty images

BUE KINDTLER-NIELSEN

1. APRILL 2019

Prantsuse kuningannale Marie-Antoinette’ile kuulunud kümme ehet müüdi Genfi Sotheby’s oksjonimajas ligi 50 miljoni euro eest.

Selgelt kalleim oksjonile toodud ehe oli tilgakujuline pärliga ripats, mis muutus pakkumiste sõja objektiks ning müüdi lõpuks 32 miljoni euro eest. Lõpphind oli üle 20 korra alghinnast kallim, mis teeb sellest läbi aegade kalleima pärli. „Ükski teine kuninganna pole olnud kuulsam oma ehtearmastuse poolest. Marie-Antoinette’i isikli­kud ehteaarded, mis ajaloolised sündmused üle elasid, püüavad kogu maailma kollektsionääride tähelepanu,“ ütles Daniela Mascetti, oksjonimaja Euroopa ehteosakonna juhataja.

Marie-Antoinette armastas luksulikku elustiili, mis põhjustas Prantsuse kodanikes pahameelt ja viha. Ta hukati Prantsuse revolutsiooni ajal koos kuningas Louis XVI-ga giljotiinil. Enne seda õnnestus tal aga kõige väärtuslikumad ehted oma kodumaale Austriasse saata. Sealt liikusid ehted edasi Itaalia aadlisuguvõsa Bourbon-Parma kätte. Sestsaadik on ehted pärandina liikunud suguvõsas käest kätte. Mõni neist ehetest ilmus oksjoni tõttu pärast 200 aastat esimest korda avalikkuse ette.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress