Medicid viis Firenze tippu pangandus

Medicite perekond ei säästnud vahendeid, et sõlmida kasulikke liite ja kõrvaldada vaenlasi. Mõne aastakümnega said tagasihoidlikest Firenze villakaupmeestest maailma kõige rikkamad pankurid. Neile oli võlgu isegi paavst.

© Polfoto / TOPFOTO / Ritzau Scanpix & Shutterstock

MALENE FICH WEISCHER

12. DETSEMBER 2022

Ülestõusmispüha 26. aprillil 1478. aastal kulges esialgu tavapäraselt. Firenze linna elanikud valmistusid kirikusse minema ning seda tegid ka vennad Lorenzo ja Giuliano de’ Medici, kes tegelikult oma panga kaudu linna elu juhtisid. Giuliano oli tol pühapäeval küll otsustanud missa vahele jätta, sest tundis end pisut haiglasena, kuid kaks tuttavat meest keelitasid teda siiski kaasa minema ning toetasid teda teel katedraali.

Kui kirikukellad hakkasid paukuma, andes märku õnnistamise aja saabumisest, heitsid need kaks meest teineteisele kiire pilgu, tõmbasid välja oma noad ja torkasid Giulianole 19 haava. Kõik see toimus otse kümne tuhande kirikulise silme all.

Samal hetkel tundis Lorenzo hüüd­nimega Tore oma õlal preestri kätt. Ta pööras oma pead, kummardas kiiresti ja vältis sellega surmavat noahoopi kaela. Lorenzo põgenes hoonest, jättes Giuliano keset kirikupõrandat surema.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress