Meremees Alexander Selkirk oli tegelik Robinson Crusoe

Pärast ühte tüli kapteniga jäi meremees Alexander Selkirk inimtühja saare rannale. Ta lootis, et ta korjatakse kuu aja jooksul sealt üles, kuid eksis rängasti.

© Imageselect

LARS BANGERT STRUWE

7. JUULI 2023

Sõudepaadiga saabunud mehed silmitsesid iseäraliku välimusega kuju rannal. Eelmisel ööl olid nad saarel märganud tuld ja aerutasid nüüd ettevaatlikult Mas a Tierrale. Neil oli raske oma silmi uskuda. Vaikse ookeani inimtühjal saarel, kus nad arvasid end olevat täiesti üksi, eemal teistest inimestest, sattusid nad kokku paljasjalgse mehega, kes kandis kitsenahast rõivaid ja mütsi.

Kui paat rannale jõudis, kiirustas see rõõmust särav mees neid tervitama. Mees, keda nad kohtasid, oli Šoti meremees Alexander Selkirk. Tal oli raskusi rääkimise ja teiste inimestega suhtlemisega, kuid selles polnud midagi imelikku, kui arvestada, et Selkirk oli saarel elanud 1704. aasta septembrist saadik. Kui ta leiti, näitas kalender 1709. aasta 2. veebruari.

Neli ja pool aastat oli ta elanud koobastes ja seejärel väikeses hütis ning lootnud, et möödub mõni laev. Uskumatu lugu oli seda üllatavam, et saarele jäämise oli Selkirk ise valinud. 

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress