Metsavendluse kroonika: aprill 1948

Olukord Eesti külades ja metsades oli endistviisi ärev. Eesti NSV riikliku julgeoleku ministeeriumi teatises loetleti üles 1948. aasta aprillis metsavendade toime pandud või neile omistatud rünnakuid.

© E. Lukin / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv

IMELINE AJALUGU

10. APRILL 2023

* „2. aprillil korraldas siseministeeriumi Virumaa Jõhvi linna operatiivpunkti operatiivgrupp operatsiooni bandiitide kinnipidamiseks Mäetaguse vallas, mille tagajärjel tapeti miilitsa nooremleitnant Gorjaškin ja valla komnoorte organisaator Arandi, bandiidid kadusid.

* 3. aprillil tapeti Saaremaa Pärsama vallas teel hävituspataljoni võitleja Kaubi, Osvald, kellelt võeti ära kommunistliku noorsooühingu pilet, pass ja isiku­tunnistus.

* 7. aprillil pani grupp relvastatud bandiite, arvult 7 inimest, toime kallale­tungi autole, mis tõi raha vabrikule „Tootsi“ (fotol) Pärnumaal. Bandiidid said kätte 113 000 rubla. Kallaletungi autole pani toime Jaakson, Ilmari jõuk, mille koosseisust üks on tapetud ja 4 jõugu liiget arreteeritud.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress