Metsavendluse kroonika: aprill 1948

Olukord Eesti külades ja metsades oli endistviisi ärev. Eesti NSV riikliku julgeoleku ministeeriumi teatises loetleti üles 1948. aasta aprillis metsavendade toime pandud või neile omistatud rünnakuid.

© E. Lukin / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv

IMELINE AJALUGU

10. APRILL 2023

* „2. aprillil korraldas siseministeeriumi Virumaa Jõhvi linna operatiivpunkti operatiivgrupp operatsiooni bandiitide kinnipidamiseks Mäetaguse vallas, mille tagajärjel tapeti miilitsa nooremleitnant Gorjaškin ja valla komnoorte organisaator Arandi, bandiidid kadusid.

* 3. aprillil tapeti Saaremaa Pärsama vallas teel hävituspataljoni võitleja Kaubi, Osvald, kellelt võeti ära kommunistliku noorsooühingu pilet, pass ja isiku­tunnistus.

* 7. aprillil pani grupp relvastatud bandiite, arvult 7 inimest, toime kallale­tungi autole, mis tõi raha vabrikule „Tootsi“ (fotol) Pärnumaal. Bandiidid said kätte 113 000 rubla. Kallaletungi autole pani toime Jaakson, Ilmari jõuk, mille koosseisust üks on tapetud ja 4 jõugu liiget arreteeritud.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress