Mida tegi Kennedy tapja Helsingis?

© Wikimedia Commons

ALO LÕHMUS

11. DETSEMBER 2023

Lee Harvey Oswald tappis 1963. aasta 22. novembril USA presidendi John F. Kennedy. Kohe järgmisel päeval kirjutas Soome kaitsepolitsei Supo memorandumi Oswaldi hiljutisest visiidist Helsingisse. Kuni viimase ajani oli memorandumi sisu salajane, kuid nüüd see avalikustati.

1959. aasta 10. oktoobril saabus Lee Harvey Oswald Helsingisse ja võttis hotellis Torni viieks päevaks toa number 309. Miskipärast vahetas Oswald aga juba kahe päeva pärast hotelli, kolides võõrastemajja Klaus Kurki, kus veetis kolm ööd.

Ehkki Supo proovis pärast Kennedy mõrva välja selgitada Oswaldi Soome-käigu motiive, jäid need toona ebaselgeks. Supol ei õnnestunudki teada saada, millega Oswald Helsingis oli tegelenud, kirjutab Yle.

Selgusetuks jäi isegi marsruut, mida mööda Oswald Helsingisse saabus. Ta võis tulla otse Londonist või siis Stockholmi kaudu, kuid üheski saabuvate reisijate nimekirjas mehe nime ei olnud. Võttes arvesse, et 1959. aasta 10. oktoobri ainus lend Londonist maandus Helsingis kell 11.33, kuid Oswald registreerus hotelli vähem kui tund aega hiljem, ei tundunud tema tulek Londoni kaudu tõenäoline, nentis Supo. Seega võis Oswald saabuda Stockholmi kaudu laeva või lennukiga.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress