Miks me sööme kinos popkorni?

Pole õiget filmielamust ilma popkornita! Nii arvavad paljud filmisõbrad, kui sätivad end kinosaalis linateost nautima. Pais- ehk plaksumais pole kaugeltki alati olnud filmielamuse asendamatu osa ning tegelikult oli see varaseimates kinodes keelatud.

© Fir0002/Flagstaffotos

BUE KINDTLER-NIELSEN

22. JAANUAR 2024

Kui 1900. aastate alguses avasid oma uksed esimesed tõelised kinod ehk kinoteatrid, üritasid need asutused jäljendada traditsioonilisi teatreid. Pehmete istmetega saalis olid paksud vaibad ja rasked kardinad, miljöö oli luksuslik. Kinolisteks olid toona eel­kõige haritud ja jõukad inimesed, kes tulid toime tummfilmide vahetekstide lugemisega.

Niisugustes peentes kinodes oli pais­mais keelatud, sest rasvane ja krõmpsuv suupiste teinuks vaibad prügiseks ja häirinuks teisi kinolisi.

Paismais tegi oma suure läbimurde 1920. aastail, kui hakati näitama esimesi helifilme. Siis ei nõudnud filmid enam lugemisoskust ja köitsid seega laiemat publikut.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress