© Bill Bertram
ANDREAS ABILDGAARD
13. JUUNI 2022
Edu võtmed olid taskukohane hind ja rohkesti mänguvõimalusi. 1980. aastail tõi arvuti Commodore 64 läänes digitaalajastu ka tavainimese koju.
Las Vegase populaarse elektroonikamessi kliendid olid harjunud, et igal aastal pannakse neile imetlemiseks välja maailma kõige värskem tehnouuendustoode. Neil ei tulnud pettuda ka 1982. aasta jaanuaris peetud messil, kus Ameerika Ühendriikide tehnoloogiakompanii Commodore esitles oma uhiuut toodet: personaalarvutit Commodore 64 (C64).
1980. aastate algul olid arvutid isegi läänes veel nii kallid, et neid suutsid endale lubada ainult vähesed. Commodore 64 muutis aga arvutiasjanduse kättesaadavaks igaühele. Masin ilmus müüki 595 dollari eest, mida tänapäeva ostujõudu arvestades võiks võrrelda umbes 1670 euroga. Kui konkurendid müüsid oma arvuteid spetsiaalsetes aruvtikauplustes, siis Commodore saatis oma toote müüki supermarketitesse. Selliste võtetega õnnestuski saavutada suurt edu. Commodore 64 sai esimeseks arvutiks, mis ilmus lihtinimeste kodudesse.
Arvutiga oli võimalik tekste kirjutada ja teha näiteks raamatupidamisarvestust, kuid kõige rohkem rõõmu tõi masin lastele. Ehkki arvuti heli- ja graafikasüsteem oli üsna algeline, võis sellel mängida tuhandeid arvutimänge.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud