Miks sai Richard I hüüdnimeks Lõvisüda?

Richardist sai Inglismaa kuningas 1189. aastal ja ta valitses 1199. aastani, mil suri ammu­noole tabamusest.

© Marry Joseph / Ritzau Scanpix

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. MÄRTS 2020

Inglise kuningas Richard Lõvisüda (1157–1199) on kõige paremini tuntud tänu oma paljudele suurtele võitu­dele Kolmanda ristisõja ajal pühal maal, kuid kuulsa ja hiilgava hüüdnime sai ta juba ammu enne seda, kui läks pühasse sõtta kristluse eest.

1173. aastal mässas Richard koos kahe vanema vennaga oma isa, Inglismaa kuninga Henry II vastu. Kolm venda põgenesid Prantsusmaale ja otsisid varjupaika Prantsuse kuninga juurest, kes oli vanima venna, Henry noore­ma äi. Kuningas lõi kõigest 15aastase Richardi rüütliks ja kuulutas, et mässulistel vendadel on tema täielik toetus. Koos kuninga ja paljude krahvidega, kes neid toetasid, läksid kolm venda 1173. aastal ründama oma isa territooriume Prantsusmaal, samal ajal kui šotlastest liitlased ründasid Põhja-Inglismaad.

Pärast 18 kuud kestnud võitlust võitis siiski Henry II. Läbirääkimiste järel andestas kuningas poegadele ja võttis nad taas enda tiiva alla. Seejärel, 1175. aastal saadeti Richard Prantsusmaale, et karista­da seal krahve, kes olid ebaõnnestunud mässus osalenud. Neis lahinguis demonstreeris toona 16aastane kuningapoeg väidetavasti nii suurt võitlusvaimu ja jõudu, et ta järgijad hakkasid teda nimetama Couer de Lioniks ehk Lõvisüdameks.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress