Miks süttis Hindenburg põlema?

6. mail 1937 pidi õhulaev Hindenburg just maanduma, kui selle sabas puhkes tulekahju. Kõigest pool minutit hiljem oli hiiglaslik õhusõiduk tuhastunud.

© COFOD, ARHUR JR

BUE KINDTLER-NIELSEN

5. MÄRTS 2022

6. mail 1937 kella 18.30 ajal lähenes Saksa õhulaev Hindenburg – ajaloo suurim tsepeliin – Ameerika Ühendriikide linna New Jersey sildumismastile. Ootamatult juhtus aga katastroof, sest õhuhiiglase sabaosa pahvatas põlema ning kõigest pool minutit hiljem oli õhulaev üleni hävinud.

Nii Ameerika Ühendriikide kui ka Saksa­maa võimud alustasid õnnetuse uurimist, kuid selgetele ja ühestele järeldustele ei jõutudki. Seepärast annab katastroof tänapäevani ainest spekulatsioonideks ja vaidlusteks.

Nüüdseks on peaaegu kõik selle ala spetsialistid ühel meelel, et õnnetuse otsene põhjus oli vesiniku leke õhu­laevale lennuvõime andnud gaasimahutis. Pealegi oli New Jerseyst äsja üle käinud äikesetorm, mis suurendas staatilisest elektrist tekkiva sädeme riski. Arvatakse, et saatuslikuks saanud säde sähvata­s sellel hetkel, kui meeskond heitis välja sildumisköied.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress