Millal hakati teed kotikestesse pakkima?

© Shutterstock

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. MAI 2020

Esimene patent kotikeses teele võeti aastal 1903. Roberta C. Lawson ja Mary Molaren olid välja mõelnud teelehehoidja, milleks oli puu­villasest kangast kotike, millesse pandi teepuru, ja kotike kasteti tassis olevasse kuuma vette. 

Sel moel lahendasid need kaks naist aasta­tuhandeid eksisteerinud probleemi: teejooja pidi alati terve kannutäie teed valmistama, kuigi soovis end ainult ühe tassikese teega kosutada. Patendi kirjelduses seisab, et „suured portsjonid valmistatud teed heidetakse tihti minema, sest seda pole kohe ära joodud, ning see tekitas prügi ja vastavaid kulusid“.

Hoolimata headest kavatsustest ei saatnud leiutist kohene edu. Edu saabus hoopis 1908. aastal, kui teekaupmees Thomas Sullivan hakkas oma kundedele koju saatma teed siidikotikeses. Kliendid said pakendist valesti aru ning viskasid kogu komplekti keeduvette. Sellest kuulnud Sullivan haaras ideest kinni ja hakkas väikesi teekotikesi reklaamima uue tee keetmise viisina.

Loe ka neid artikleid

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress