Millal saadeti esimesed petukirjad?

Eksootilise maa rikas mees vajab sinu abi, et päästa oma varandus. Sellelaadsed Nigeeria meilide juured ulatuvad Prantsuse revolutsiooni aega ligi 200 aastat tagasi.

© Shutterstock

ANDREAS ABILDGAARD

5. SEPTEMBER 2022

Üks võõramaa rikas mees vajab sinu abi, et ta saaks kätte oma varanduse, ja kui sa aitad teda, siis saad sa tänutäheks suure osa sellest rahast. Kõigepealt aga pead sa saatma talle pangaülekandega väikese summa …

Umbes selline on paljude e-kirjade sisu, mida inimesed hakkasid saama niipea, kui email muutus üldlevinuks. Sääraste Nigeeria kirjade põhiidee pole aga sugugi uus.

Esimesed kirjad saadeti kergeusklikele juba pärast Prantsuse revolutsiooni (1789–1799) lõppu. Kirja väidetavaks teelesaatjaks oli harilikult mõne Prantsuse aristokraadi „teener“, kes kirjutas, et Prantsusmaalt põgenedes olevat aristokraat heitnud oma kirstu juveelidega ühte järve. Kui teener üritas kirstu järvest välja tõsta, siis ta vahistati. Nüüd lubas ta inimesele, kes ta hädast välja aitab, järves peituvast aardest teatud osa.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress