Mis ajast peetakse saleduskuure?

Suhkur, või ja õlu pandi range põlu alla pamfletis, mille andis 1863. aastal välja Briti matusekorraldaja William Banting. Tekst sisaldas häid nõuandeid, kuidas ülekaalulised saaksid kaalust alla võtta.

©GRANGER / RITZAU SCANPIX

ANDREAS ABILDGAARD

11. MAI 2022

Ilus keha peab olema tugev ja lihaseline. Niisugune oli ilu­ideaal vanas Kreekas, kus ülekaalulistele vaadati põlglikult ja neid peeti psüühiliselt nõrkadeks, sest terve vaim sai olla üksnes terves kehas.

Seepärast kulutasid jõukad mehed suurema osa oma päevast kehalistele harjutustele, et hoida saledat joont. Otsesed saleduskuurid tekkisid renessansi­ajal, kui itaallaselt Luigi Cornarolt ilmus 1858. aastal ajaloo esimene kaalust alla võtmise käsiraamat.

Cornaro oli ise samuti ülekaaluline ja alustas saleduskuuri, mille käigus ta lubas endale päevas umbes 400 grammi toitu ja pool liitrit veini. Oma raamatus innustas Cornaro ka teisi seda dieeti jälgima. Väidetavasti elas Cornaro 98aastaseks, kuid tema tegelik vanus pole täpselt teada.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress