Mis oli kirjutatud Mao väikeses punases raamatus?

Raamatus „Esimees Mao tsitaadid“, mida tuntak­se ka Mao väikese punase raamatuna, on ära toodud Hiina kommunistliku juhi Mao Zedongi mõtted. Tsitaadid koguti ja avaldati tasku­formaadis raamatuna 1964. aastal.

© Billedbyline

EMRAH SÜTCÜ & BUE KINDTLER-NIELSEN

1.AUGUST 2020

Raamatu eesmärk oli tõhustada Hiina armeed. Selleks jagati raamatukest sõduritele, et neid ideoloogiliselt harida tsitaatidega Maolt, kes oli kommunistliku Hiina juht 1949. aastast kuni surmani 1976. aastal. 

Raamatut hakati aga peagi jagama kõikidele hiinlastele ja see muutus eriti levinuks 1960ndail Mao algatatud n-ö suure proletaarse kultuurirevolutsiooni ajal, mille eesmärk oli Hiina ühiskonnast kodanliku mõtteviisi kõrvaldamine ja Mao ainuvõimu kehtestamine. Selles protsessis sai raamat ideoloogiliseks
relvaks Mao ajupestud noortele poolehoidjatele, kes seisid nendes kodusõja mastaapi võitlus­tes esirinnas.

Raamatukest on tänaseks trükitud umbes 1 miljard eksemplari ning seega on see piibli järel maailmas kõige enam trükitud raamatute seas teisel kohal. Raamatu suurt menu seletab Hiinas tänapäevani kehtiv n-ö kirjutamata seadus, et iga hiinlane peab lugema ja tundma Mao „tarku mõtteid“.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress