Mis on Jane Mansfieldil pistmist liiklusohutuse meetmega?

Tänapäeval on veoautode poolhaagiste tagaosa küljes latt, et vältida seesuguseid õnnetusi, nagu juhtus Jane Mansfieldiga.

© Shutterstock

JANNIK PETERSEN

7. DETSEMBER 2023

Kuulus Ameerika Ühendriikide näitlejanna Jane Mansfield on põhjus, miks tänapäeval asetseb veoautode või poolhaagiste tagumise allserva küljes allasõidu­tõke. 

1967. aasta 29. juuni varasel hommikutunnil viis isiklik autojuht Jane Mansfieldi intervjuule. Peale nende kahe olid autos ka näitleja kolm last ja tema advokaat.

Kaugemal ees sõitis paakauto, mis piserdas putukamürki. Selle udupilve tõttu näitlejanna autojuht arvatavasti ei näinud tema ees sõitvat autorongi, mis kiirust vähendas. Madal sõiduauto kihutas hooga poolhaagisesse, kiiludes haagise alla kinni. Kõik täis­kasvanud hukkusid.

See verine liiklusõnnetus tõi ühiskonna tähelepanu keskmesse suurte, vedukist ja poolhaagisest koosnevate autorongide ohtlikkuse. Ameerika Ühendriikide transpordiamet tegi seetõttu ettepaneku, et suurtel veoautodel ja poolhaagistel oleks edaspidi nn Mansfieldi tõke, mis ei laseks sõiduautodel haagise alla põrutada.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress