Mitmemehepidaja valetas end tippu

Kaunis, kuid puruvaene Mary esitles 17. sajandi Londonis end Saksa printsessina ning ahvatles rikkaid poissmehi endaga abielluma. Mehed said peagi omal nahal tunda, et tee sõgedast kiindumusest pankrotini on lühike.

© Bridgeman & Shutterstock

ANDREAS EBBESEN JENSEN

16. AUGUST 2022

Kolmekümneaastane Mary Carleton sisenes 1672. aasta detsembrikuus Londoni Old Bailey kohtuhoonesse. Teda süüdistati hõbetaldriku varastamises, aga kohtuprotsessi käigus selgus, et see vargus oli naise väikseim patt. Juba aasta varem oli ta varguses süüdi mõistetud ja saadetud välja Briti kolooniasse Jamaicale, kuid ta põgenes sealt ja jõudis tagasi Londonisse.

Seetõttu süüdistati teda ka karistuse eest põgenemises. Kohtunikule selgitas Mary, et ta oli laeval, mis teda Jamaicale viis, nurjanud mässu.

„Laevakapten ja Jamaica kuberner suhtusid seetõttu minusse nii hästi, et nad lubasid mul koju minna,“ kinnitas ta silma­gi pilgutamata.

Ei kohtunik ega vandekohus ei uskunud seda selgitust ning mõne päeva jooksul ilmnesid asjaolud, mis lubasid Mary Carletoni vastu tõsta üha uusi süüdistusi: mitmemehepidamine, vargus ja pettus.

Tasapisi hakkas tunduma, et tegemist oli sarikurjategijaga, kuid seni olid naise libe keel ja aristokraatlikud näojooned teda rasketest olukordadest alati välja aidanud.

Aastaid oli ta esinenud Saksa printsessina, saades selle abil lähedaseks rikaste noorte meestega. Need tegi ta peagi rahast paljaks.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress