Moodsa linna häll - Taani kuninga aed

© Tallinna linnamuuseum

TÕNU PEDARU

1. APRILL 2019

Praegu on Taani kuninga aed avalik teemapark, mida pii­ravad keskajal püsti aetud kolm torni. Soovijail on võimalik mööda kaitsekäiku läbida koguni nelja torni, kogedes sel moel suisa üle Euroopa ainulaadset ela­must. Tornidest ja kaitsekäigust on turistidel tore nautida vanalinna katuse­maastikku.

Kui kunagised kaitsetornid 18. sajandil erastati, siis asuti siinseid torne elamuteks ümber ehitama ning alale kujundati all-linna suurim ja kauneim aed, mis oli vaatamisväärsus juba tsaariaegsetele ränduritele. 1920. aastate lõpul kaalus linn tollase kinnistuomaniku ettepanekut osta ala ära ning kujundada see avalikuks pargiks. Tehing jäi tollal kõrge hinna tõttu katki, aga Nõukogude ajal, juba 1950. aastate lõpust alates, on siin järjekindlalt kujundatud avalikku teemaparki. Seda ülesannet oli Nõukogude ajal lihtsam realiseerida, kuna toona ei olnud eraomanikke ega pidanud järgima ka rahvus­vahelisi muinsuskaitsenõudmisi.

1930. aastail oli tänase keskaegse ilmega Neitsitorni asemel kahekorruseline elumaja.

© Tallinna linnamuuseum

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress