Mõrv raamatu järgi

© Imageselect & Bridgeman Images

NANNA APERGIS

15. NOVEMBER 2023

Kas kirjandus võib ajendada tavalist inimest mõrvama? Selle küsimuse esitasid endale Victoria ajastu inglased, kui aristokraat lord William Russell leiti surnuna, kõri läbi lõigatud.

Toatüdruk Sarah Mancer märkas otsekohe, et miski oli valesti. Ta oli kolmapäeval, 1840. aasta 6. mail, varakult üles tõusnud, kuna tal seisis ees toimekas päev endise parlamendiliikme lord William Russelli majas Norfolk Streetil Londoni Mayfairi linnaosas.

Oma katusekambrist treppi mööda alla astudes hakkas talle silma härra kuumaveekott, mis vedeles põrandal härra magamistoa ukse ees. Seejärel leidis ta raamatukogu eest täielikus korratuses: kirjutuslaud oli ümber lükatud, neli sahtlit lahti tõmmatud ja põrand täis lahtisi paberilehti.

Sarah ei andnud oma tärkavale hirmule siiski alla, sest 72aastane lord Russell oli vanaduspäevil muutunud üsna ekstsentriliseks ja jättis sageli raamatukogutoa hirmsasse segadusse.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress