Mossadi verine kättemaks

Maailm oli vapustatud, kui Palestiina terroristlik rühmitus Must September tappis 1972. aastal Müncheni olümpiamängude ajal üksteist Iisraeli olümpiakoondise liiget. Iisrael soovis kättemaksu ja algatas salajase operatsiooni „Jumala raev“. Algas jaht terroristidele.

© Montaaž: Carsten Skjold / Historie / Shutterstock

TROELS USSING & BUE KINDTLER-NIELSEN

1. APRILL 2020

Maailma silmad olid suuna­tud kahele Belli militaarhelikopterile, mis 5. septembri hilisõhtul 1972. aastal lähenesid Müncheni äärelinnas asuvale Fürstenfeldbrucki sõjaväebaasile. Helikopterite pardal olid kaheksa Palestiina terroristi ja nende üheksa iisraellasest pantvangi.

Sama päeva varahommikul, otse keset olümpiamänge, olid palestiina terroristliku rühmituse Must September liikmed hiilinud Iisraeli sportlaste peatumiskohta. Kaks Iisraeli sportlast, kes üritasid kaaslasi kaitsta, tapeti automaatrelvade valangutega.

Nüüd maandusid terroristid ülejäänud pantvangidega. Üheksa iisraellast olid kinni seotud ja istusid helikopterite tagaistmetel.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress