Mr Bravo saladuslik surm

© Getty Images & Shutterstock

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

24. OKTOOBER 2023

Charles Bravo karjus: „Florence, Florence, too kuuma vett!“ Valukrambid raputasid 30aastase juristi keha, kui ta oma naise magamistoa ukse ees koridoris edasi-tagasi taarus. Seejärel komberdas mees tagasi külalistuppa. Charles oli seal juba kümme päeva maganud, et anda oma naisele Florence’ile aega toibuda järjekordsest nurisünnitusest.

Kell oli kümme, kätte oli jõudnud 1876. aasta 18. aprilli õhtu ning mürk oli Charlesi magu läbi söövitamas. Victoria ajastu Inglismaal teati, et kuumale veele lisatud sinepipulber tekitab oksendamise, mida mees arvaski enda ravimiseks vajavat. Seetõttu hüüdis majaperemees oma naist, et too laseks toatüdrukul veekatla tulele panna.

Florence aga ei reageerinud kuidagi. Pisut rohkem kui kahe päeva pärast oli tema abikaasa surnud. Nagu Agatha Christie romaanis, leidus kahtlusaluseid rohkesti. Kas Mr Bravo mürgitas ta oma abikaasa, sõber, vallandatud kutsar või maha­jäetud armuke? Briti ajalehed sööstsid mahlaka juhtumi kallale ning peagi oli nn Balhami müsteerium kõigi huultel.

Majapidajanna magas abieluvoodis

Kaunis noor lesk Florence tutvus Charles Bravoga 1875. aasta sügisel. Mees oli edukas jurist, kellel oli hea väljavaade saada endale koht parlamendis. Nainegi oli rikas, kuid põlu all, ning vajas seetõttu hädasti lugupeetud ja väärikat meest.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress