Viikingid olid seksikad seelikukütid

Kui sa arvad, et viikingid olid isikliku hügieeni suhtes hoolimatud vägivaldsed
jõhkardid, siis arva uuesti. Nad olid edevad, kenade soengutega ja kümblesid pikalt. Viikingid olid nii ilusad, et anglosaksi naised unustasid neid nähes oma abikaasad ja lapsed.

© Carl Rasmussen / Wikimedia Commons, Shutterstock

MICHELLE SKOV

12. OKTOOBER 2023

Kui tammepuust uks avanes, tervi­tas nelja meest kuum aurupahvak. Rõskest uduvihmast tulnutele oli saunasoe tere­tulnud vaheldus, seega ohkasid mehed kuumaveetõrde vajudes mõnust. Peagi langes saunamaja kohale vaikus ning mehed süvenesid oma ihu küürimisse, juuste kammimisse ning küünte ja kõrvade puhastamisse.

Nii võis see välja näha viikingiajal, mil skandinaavlased laupäeviti sauna kogunesid. Sõna „laupäev“ pärinebki tegelikult vana­islandi sõnast laugardagr, mis sõna-sõnalt tõlgituna on „pesemispäev“. See mõiste on üks paljudest viidetest sellele, et viikingid olid oma kaasaegsetest lääneeurooplastest isikliku hügieeni ja välimuse eest hoolitsemises kaugel ees. Tänapäeva popkultuuris juurdunud ettekujutus räpastest ja ebainimlikest viikingisõdalastest, kes haisevad mitme meetri taha ning näevad välja ja käituvad nagu tigedad pullid, ei pea paika.

Ülejäänud Euroopaga võrreldes olid viikingid tegelikult väga moeteadlikud ja nägusad sellid, kel oli sarmi, enesekindlust, ja mis peamine, neil olid kaunid soengud. 

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress