Must maagia tõi seksi ja edu

Antiikajal olid maagidel ja nõidadel käed-jalad tööd täis, sest vanad roomlased ja kreeklased olid veendunud, et nõidus on otsetee edule. Loitsude ja vahanukkude abil võis vallutada unistuste naise, tappa vaenlase ning halvata kohtuvaidluse vastaspoole.

© Martin Bache / Imageselect

STINE OVERBYE

1. AUGUST 2021

Vahetult enne seda, kui 2000. aastal pidid Rooma Piazza Euclide väljakule veerema suured ehitus­masinad, et hakata rajama uut autoparklat, kaevasid Itaalia arheoloogid selle mudases aluspinnases, lootes leida jälgi antiikajast.

 Nende pingutuste tulemuseks oli märkimisväärne kogu 4. sajandist pKr pärinevaid voodoo-­nukke ja graveeritud pliitahvleid.

Paljud nukud oli asetatud väikestesse kirstusarnastesse tinakastidesse. Ühelt kastilt leidsid uurijad sõrmejälje, mis päri­nes arvatavasti naiselt, kes oli professionaalne nõid. Teadlastel ei ole veel täpset ettekujutust, millisel eesmärgil voodoonukke ja tahvleid kasutati, kuid võimalusi on üldiselt kaks: nõid pruukis neid kas oma kliendi huvides konkurendile needuse kaela saatmiseks või siis tunduvalt romantilisemal eesmärgil, nimelt maagia abil mehe ja naise kokkuviimiseks.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress