Müüdi Nottinghami šerifi sõrmus

Kõik, mis lõhnab Robin Hoodi järele, on kollektsionääride seas popp. Nottinghami šerifi sõrmus tõi leidjale priske summa.

© HANSONSAUCTIONEERS.CO.UK

JANNIK PETERSEN

5. AUGUST 2022

2020. aasta suvel leidis üks hobiarheoloog metalliotsijaga kuldsõrmuse. Uurimisel selgus, et see sõrmus oli kunagi kuulunud Nottinghami šerifile.

Robin Hoodi filmis on šerif paha tegelane, kes röövib vaeseid talupoegi, ent Robin Hood on hea, kes võtab rikastelt ja annab vaestele. „Robin Hood“ on väljamõeldud tegelastega seikluslik teos, kuid Nottinghamis nagu palju­des teisteski suuremates Briti linnades oli šerif ka tegelikkuses olemas.

Uurinud sõrmuse graveeringut, järeldasid eksperdid, et see kuldehe kuulus omal ajal Sir Matthew Jenisonile, kes 1683. aastal pidas Nottinghami šerifi ametit. Pitser­sõrmusel on kujutatud Sir Matthew’ vapp. Kui šerif kirjutas alla mõnele ametlikule dokumendile, siis lisas ta allkirjale ka oma pitseri, vajutades oma sõrmuse lakilaiku. Nii tekkis dokumendile vapijäljend.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress