Mõrvari võrgutatud

Alates 1889. aastast räägitakse Rootsi ohvitseri ja Taani tsirkuseprintsessi traagilisest armastusest. Leitnandi lapselapselapse arvates mõrvas tema vaarisa teadlikult.

© Ritzau Scanpix

THERESE BOYSEN HAAS JA BUE KINDTLER-NIELSEN

6. SEPTEMBER 2022

Päikese kuldsed kiired tungivad läbi Taanimaa Tåsinge saare metsa rohelise lehestiku. Põhja­maise metsa ühel aasal lebavad teineteise embuses kaks armastajat. Nad ei ole kaks päeva midagi söönud, vaid on elanud õhust ja armastusest. Neil pole enda katteks muud kui tragunirügemendi leitnandi Sixten Sparre suur vihmavari. Nad olid põgenenud ühiskondliku hukkamõistu, vaesuse ja tagakiusamise eest. Nüüd aga hakkab nende aeg otsa saama. Sixten tõmbab Elvira endale ligi.

Elvira hoiab nuuksatust tagasi, tema vaevad on peagi lõppemas, sest metsa­alusel samblal lebab Sixteni revolver ja mehe käsi sirutb selle järele. Elvira sulgeb oma sinised silmad – peagi ei saa miski neid enam lahutada. Surmas võivad kaks armastajat, tsirkuseprintsess ja abielus ohvitser, olla igavesti koos.

„Ah, Sixten,“ ohkab Elvira, kui relva külm raud tema oimukohta puudutab ning nende huuled kohtuvad.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress