MÜÜT või TÕDE - kolm pöörast teooriat Eesti mineviku kohta

Odysseus Läänemaa rannas: Vinci teooria kohaselt möödus Odysseus oma mereteel korduvalt ka Eesti rannikust ning küllap tutvus ka siinsete vaatamisväärsustega.

© Wikimedia Commons

ÜLLE TOODE

1. VEEBRUAR 2020

Kas müütides võib peituda ajaloolist tõtt? Kas koha- ja hõimunimed võivad viidata seostele, mida arheoloogia ei kinnita? Alternatiivajaloolised teooriad ei pruugi küll täiel määral tõele vastata, ent need panevad mõtte tööle ning ergutavad fantaasiat. Ja mine tea, ehk on neis siiski ka oma tõetera Tutvustame kolme säärast hüpoteesi Eesti mineviku kohta.

Odysseus seikles Läänemerel

Itaalia tuumainsener ja hobiajaloone Felice Vinci usub, et Homerose eeposte „Ilias“ ja „Odüsseia“ tegevus toimub Läänemerel ja Põhjalas. Ta on pälvinud mõningast toetust ka akadeemilistelt isikutelt.

Ilm on külm ja muutlik. Heleda­päised muistsed kangelased kan­navad isegi suvel raskeid villaseid rüüsid, kuid ei higista kunagi. Vahel võitlevad nad kaks päeva järjest, sest kesksuvel päike ei loojugi. Nad ei söö iialgi oliive, küll aga lasevad hea maitsta sealihal. Kevadel ajavad jõed üle kallaste.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress