Naerata! See on varjatud kaamera!

Allen Funt hakkas ameeriklasi peidetud mikrofonidega narritama 1940. aastail. See võte oli uuenduslik ja balansseeris sündsuse piiril. Kui aga mikrofonile lisandus kaamera, oligi sündinud ajaloo üks edukamaid telesaateid.

© LMPC / Getty Images

TROELS USSING & NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

19. AUGUST 2023

Reisijad Eastern Airlinesi Boeing 727 pardal põrnitsesid hämmastunult meest, kes trügis stjuardessi enda järel vedades läbi lennuki vahekäigu, suur lihunikunuga naise kõrile surutud, ning kadus oma ohvriga kokpitti. Reisijad istusid mõne minuti täiesti kõnevõimetuna, kuni nende teadvus seedis hirmsat tõde: New Yorgist Miamisse suundunud lennuk oli kaaperdatud.

Üks neist hirmunud reisijatest oli Allen Funt. See 54aastane ameeriklane oli oma karjääri tipul, ta oli rohkem kui 20 aastat tootnud populaarset telesaadet „Candid Camera“ ehk „Varjatud kaamera“. Telesõu, milles veidratesse situatsionidesse pandud inimesi varjatud kaameraga filmiti, pani iga nädal miljonid ameeriklased pisarateni naerma.

Sel 1969. aasta veebruaripäeval lennuki pardal kulgenud etendust ei saanud aga Allen Funti süüks panna. Mees püüdis oma naise ja kahe väikese lapse rahustamiseks teha parima, mis tema võimuses. Funti poolkiilas pealagi oli aga tuntud kõigile ameeriklastele, kes teadsid, et kui tema on kohal, võib oodata veidraid vaatepilte. Kui üks priske naine naaberistmel äkki Funti silmas, saigi talle järsku kõik selgeks.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress