Naeratus vapustas Pariisi

Kaks aastat enne Prantsuse revolutsiooni korraldas kunstnik Élisabeth Vigée Le Brun Pariisi kunstimaailmas revolutsiooni, pannes näitusele portree, millel ta naeratas. Sellist asja polnud keegi varem teinud! Kus on selle häbi ots! See on ju inetu!

© Getty Images

THERESE BOISEN HAAS

1. AUGUST 2021

Louvre’i saali seintel olevatelt kullatud raamides maalidelt põrnitsevad mornid näod. Kunstibiennaal „Salon Paris anno 1787“ avati äsja ja kohal on kõik puuderdatud parukates kunsti­korüfeed Pariisist ja mujalt Euroopast.

Ükski teine kunstisalong pole nii tunnustatud kui siinne. Ostjad, kollektsionäärid, metseenid ning snoobid tunglevad kõrge laega saalis.
Seintel ripuvad selle aasta välja valitud tähtteosed. Suurejoonelised ajaloolised stseenid vahelduvad meeste ja naiste portreedega. Nende näod on kivistunud ilmega, aga selline peabki üks portree­maal ju olema, teab 1787. aastal igaüks, kel on kunstist vähegi aimu.

Ometi levib saalis ärevusekahin, mis aegamisi haarab kogu publiku. Puuderdatud parukad on kogunenud ühe maali ette ning ajavad seal silmi imestusest pära­ni. See on maalikunstnik Élisabeth Vigée Le Bruni „Autoportree Julie ja turbaniga“.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress