TOP-raamatud soodsalt

Neid 2023. aasta enimostetud ajalooraamatuid saab praegu soodsalt osta. Soodushinnad kehtivad kuni 31.01.2024 või kuni raamatuid jätkub. Tasuta tarne pakiautomaati kuulub kauba sisse!

© Imeline Ajalugu

IMELINE AJALUGU

17. JAANUAR 2024

-30%

Huntide aeg

Selle raamatu kirjutas Tore Skeie, keda peetakse õigustatult Norra tunnustatuimaks noorema põlve ajaloolaseks. „Huntide aeg“ räägib viikingitest nii, nagu seda pole seni tehtud.

© Imeline Ajalugu

Miks seda raamatut tasuks lugeda?

„Huntide aeg“ viib lugeja mastaapsele ajareisile koos viikingitega. Raamat annab hämmastavalt tõetruu ja detailirohke ülevaate 8-11 sajandist. Taani, Norra, Rootsi ja teistegi maade viikingipealikud teevad omavahel liite, vahetavad tihti pooli, ostavad endale liitlasi ja lasevad end liitlaseks osta. Võimu haaramiseks vajavad viikingipealikud sõjamehi, sõjameeste värbamiseks vajavad nad hõbedat ning hõbeda hankimiseks pole muud võimalust kui sõda. See kohutav nõiaring, mille käigus langevad riigid ja sünnivad impeeriumid, möllab Lääne- ja Põhja-Euroopas sajandeid.

-30%

Suur sõda ja Eesti

Selle raamatu autor, ajaloolane Peeter Kaasik, on üks paremaid Saksa ja Nõukogude okupatsioonide ja okupatsioonide aegse elukorralduse asjatundjaid.

© Imeline Ajalugu

Miks seda raamatut tasuks lugeda?

Eesti Päevalehe ajakirjanik ja suur raamatusõber Jaan Martinson kirjutab oma blogis sellest raamatust nii:

„Juba raamatut sirvides tuli südamest soov püsti tõusta ja aplodeerida. Sõjaajaloolane Peeter Kaasik on teinud ära suure töö ning selgitanud eestimaalastele selgelt, värvikalt ja põhjalikult, mis toimus meie territooriumil alates sellest, kui algas Saksamaa rünnak Nõukogude Liidule, kuni Eesti niiöelda vabastamiseni punavägede poolt.

Olgem ausad, palju me teame tollest perioodist 1941 – 1944? Siit-sealt on pisut loetud, kuuldud memuaare, ent tervikpilti polnud. Nüüd on.

Kaasik on täpselt adunud, mida tuleb selleks, et Eesti rahvas õpiks tundma oma ajalugu. Kindlasti võinuks ta avaldada pika, põhjaliku, kuid kuiva monograafia, mida oleks ajalooringkonnad väärikalt tunnustanud. Ent autor läks raskema vastupanu teed ning tõi toonased, Eestit kahtlemata suurel määral mõjutanud sündmused laia lugejaskonnani, ning veel kuidas!“

-30%

Moodne joon

See raamat valiti 2022. aastal 25 kõige kaunima Eestis välja antud raamatu sekka. Ilusa, kahe maailmasõja vahelise aja elust Eestis pajatava raamatu kujundas Kairi Kalmann ning pani ajakirjas Imeline Ajalugu ilmunud materjali põhjal kokku Kadri Bank.

Miks seda raamatut tasuks lugeda?

© Imeline Ajalugu

„Moodne joon“ on lugu Eesti ajaloo ühest kaunimast ajajärgust. Need kaks üürikest aastakümmet, mil eestlane sai oma vaba riiki üles ehitada, tegi ta seda õhina ja innuga. Euroopa tuksus seniolematus rütmis ja vastsündinud Euroopa väikeriik üritas sellega sammu pidada. Olgu juttu kardinaliistust või kleidi tegumoest, kõikjal seati eeskujuks moodne joon.

Raamat võtab luubi alla muutused Eesti linnaelus. Esimeste autode ja kodumasinate kasutuselevõtt, pottkübarad ja kõrgemale kerkinud seelikuäär, funkarhitektuur, sportlik elustiil, seninägematud katsetused kunstis, uut moodi suhtumine lastekasvatamisse ning esimeste eesti soost ettevõtjate edu – sellest kõigest see raamat räägibki. Peatükkide autorid on oma valdkonna asjatundjad.

-25%

Kristluse ajalugu

See raamat heidab pilgu kristluse väljakujunemisele ja selle religiooni arengule läbi aastatuhandete.

Miks seda raamatut tasuks lugeda?

© Imeline Ajalugu

Mees, kelle nimi oli Jeesus, rääkis kaks tuhat aastat tagasi sellest, et ligimest tuleb armastada nagu iseennast ning maise võimu ja mammona kogumise asemel on oluline teha head teistele. Ka meie tänapäevane eetika rajaneb suuresti tema öeldul. Kuidas sai aga juhtuda, et Jeesuse väljendatud tõdede järgijad on juba sajandeid valanud süütut verd, alistanud mõõga ja tulega terveid rahvaid ning petnud, röövinud ja liiderdanud? Teisalt, kuidas on võimalik, et Jeesuse sõnade tegelik sisu pole kõikide nende väärkohtlemiste kiuste ometigi tuhmunud, vaid inspireerib praegugi miljardeid inimesi püüdlema parema ja õiglasema elu poole?

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress