© Imageselect
LAURA BERTRAM JA ANDREAS ABILDGAARD
01. JAANUAR 2021
Norralane Thor Heyerdahl oli kirjanik, iseõppinud etnograaf, amatöörarheoloog ja keskkonnaaktivist. Tema ekspeditsioonid maailmameredel tekitasid ajalehtede esikülgedel suuri pealkirju, kuid akadeemiline teadusmaailm ei võtnud tema püstitatud hüpoteese ja teooriaid tõsiselt.
Vibalik noormees seisis 1937. aastal Polüneesia saare liivasel rannal. Päike küpsetas, kookospalmide lehed sahisesid tuules ja saare keskosa vihmametsast kostis lindude kõvahäälset sidistamist. Noormehe selja taga hiivas laev ankru ja kadus lõpuks horisondi taha.
Selle mehe nimi oli Thor Heyerdahl, ta oli norralane, kuid lõpuks ometi paiknes ta just seal, kus ta oli soovinud juba ammu olla. Vaevalt oskas ta aimata, et sellel paradiislikul saarel käimisest kujuneb stardipauk pikale ja seiklusrikkale karjäärile.
Thor ei olnud üksi – tema kõrval seisis abikaasa Liv. Mõlemad vaatasid uurivalt ja ootusrikkalt neid ümbritsevat eksootilist keskkonda. Vastselt abiellunud paar oli tsivilisatsioonile selja pööranud ning kavatses nüüd Aadama ja Eevana elada kooskõlas loodusega.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud