Norra seikleja pani hüpoteeside nimel mängu oma elu

© Imageselect

LAURA BERTRAM JA ANDREAS ABILDGAARD

01. JAANUAR 2021

Norralane Thor Heyerdahl oli kirjanik, iseõppinud etnograaf, amatöörarheoloog ja keskkonnaaktivist. Tema ekspeditsioonid maailmameredel tekitasid ajalehtede esikülgedel suuri pealkirju, kuid akadeemiline teadusmaailm ei võtnud tema püstitatud hüpoteese ja teooriaid tõsiselt.

Aadam ja Eeva paradiisisaarel

Vibalik noormees seisis 1937. aastal Polüneesia saare liivasel rannal. Päike küpsetas, kookospalmide lehed sahisesid tuules ja saare keskosa vihmametsast kostis lindu­de kõvahäälset sidistamist. Noormehe selja taga hiivas laev ankru ja kadus lõpuks horisondi taha.

Selle mehe nimi oli Thor Heyerdahl, ta oli norralane, kuid lõpuks ometi paiknes ta just seal, kus ta oli soovinud juba ammu olla. Vaevalt oskas ta aimata, et sellel paradiislikul saarel käimisest kujuneb stardipauk pikale ja seiklus­rikkale karjäärile.

Thor ei olnud üksi – tema kõrval seisis abikaasa Liv. Mõlemad vaatasid uurivalt ja ootusrikkalt neid ümbritsevat eksootilist keskkonda. Vastselt abiellunud paar oli tsivilisatsioonile selja pööranud ning kavatses nüüd Aadama ja Eevana elada kooskõlas loodusega.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress