Keskaja naised tüssasid neitsikontrolli

Tuhande aasta eest võis neitsilikkuse kaotus purustada naise unistused. Et ikkagi tanu alla pääseda, võtsid kavalad naised kasutusele verekaanid ja muud võtted, et läbida meeste nõutud neitsikatsed.

© Shutterstock

LINDA CORFITZ JENSEN

6. SEPTEMBER 2022

Doktor Trota de Salerno lõi 12. sajandil häirekella. Ta oli avastanud, et noored abielueas naised suutsid osavasti varjata oma suuri­mat saladust – tõsiasja, et nad ei olnud enam neitsid.

Itaalia arsti raamatus „De passionibus mulierum curandarum“ („Naiste haigusest“) kirjeldab ta mitut meetodit, mille­ga sai selle pettuse avastada. Ta soovitas näiteks kasutada sütt ja suitsu. Pruudi neitsilikkus oli keskaegses Euroopas tõsine küsimus. Nii pruudi kui ka peiu perekond panid kaalule oma au, kui nende lapsed abiellusid. Mida kõrgemal perekond sotsiaalses hierarhias asus, seda olulisem oli pruudi neitsilikkus.

Kui aadlineiu kohta levis kuuldus, et ta oli enne pulma oma vooruslikkuse kaotanud, siis tuli appi võtta nii kaanid kui ka rupskid, et edukalt läbida spetsiaalne neitsikatse.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress