Pilt Marilyn Monroest purustas rekordi

Picasso, Bali ja Munch tuleb unustada. Oksjonimaja Christie’s oksjonil selgus, et väärtuslikemad on hoopis Andy Warholi maalid.

© EPA

JANNIK PETERSEN

1. NOVEMBER 2022

Seda ei juhtu just iga päev, et müüki tuleb Andy Warholi portree Marilyn Monroest (1926–1962). Kui New Yorgi oksjonimajas Christie’s pandi müüki Warholi teos „Shot Sage Blue Marilyn“, pälvis see tohutu suurt huvi. Oksjon sai läbi juba vähem kui nelja minutiga. Pilt müüdi meeletu summa – 195 miljoni dollari – eest.

Selle tehinguga sai USA popkunstniku Andy Warholi (1928–1987) ikooniline teos seni kalleimaks 20. sajandi kunstiteoseks. Warholi pilt jättis teisele kohale Pablo Picasso 1955. aastal loodud teose „Les Femmes d’Alger“, mis müüdi seitse aastat tagasi, 2015. aastal, 179,36 miljoni dollari eest. Viimatine oksjon tegi Marilyn Monroe portree ka kalleimaks USA kunstniku teoseks.

Müüdud pilt on osa seeriast, mis koosneb neljast eri värvi pildist. Need kõik on maalitud filmi „Niagara“ jaoks tehtud Marilyn Monroe pressifoto järgi.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress