Rüütlisuguvõsa hoiab Eltzi kindluslinnust kindlalt

Eltzide suguvõsa on peaaegu tuhat aastat elanud oma lossis, mis asub Saksamaa lääneosas. Nad on suutnud lossi enda käes hoida hoolimata rohketest tülidest ja sõdadest.

© Shutterstock

NATASJA BROSTRÖM JA ANDREAS ABILDGAARD

5. NOVEMBER 2023

Eltzi kindluslossile, mis asub tänapäeva Saksamaa lääneosas, sadas 1331. aastal kivi-, raua- ja pliikuule. Lossis olnud rüütlid ees­otsas linnusepealiku Johann von Eltziga keeldusid tunnustamast seda piirkonda valitsenud võimsa Trieri piiskoppi, Balduin von Luxembourgi, võimu. Nüüd piira­sid piiskopi sõdurid lossi.

Piiskop Balduin soovis mässulistest rüütlitest lahti saada ja lasi läheduses asuvale kaljule ehitada piiramistorni. Torni seati üles kahur, millest hakati lossi tulistama.

Pärast kahte aastat kahurikuulide all sai Johannil ja ta rüütlitel elust piiramis­rõngas villand ja nad avasid piiskopile kindlus­lossi väravad. Balduini käsul lammutati Eltzi kaitserajatised, kuid ta lubas peahoone lahkesti püsti jätta, kui Johann tunnistab piiskoppi oma uue valitsejana. Johanni järeltulijad on osutunud sama visadeks ja vastupidavateks kui nende loss. See väärikas keskaegne loss on nüüdseks üle 850 aasta kuulunud Eltzide suguvõsale, kes on suutnud seda enda käes hoida hoolimata sõdadest, suguvõsasisestest tülidest ja võimukandjate korduvatest ähvardustest loss maha lammutada.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress