Eltzide suguvõsa on peaaegu tuhat aastat elanud oma lossis, mis asub Saksamaa lääneosas. Nad on suutnud lossi enda käes hoida hoolimata rohketest tülidest ja sõdadest.
© Shutterstock
NATASJA BROSTRÖM JA ANDREAS ABILDGAARD
5. NOVEMBER 2023
Eltzi kindluslossile, mis asub tänapäeva Saksamaa lääneosas, sadas 1331. aastal kivi-, raua- ja pliikuule. Lossis olnud rüütlid eesotsas linnusepealiku Johann von Eltziga keeldusid tunnustamast seda piirkonda valitsenud võimsa Trieri piiskoppi, Balduin von Luxembourgi, võimu. Nüüd piirasid piiskopi sõdurid lossi.
Piiskop Balduin soovis mässulistest rüütlitest lahti saada ja lasi läheduses asuvale kaljule ehitada piiramistorni. Torni seati üles kahur, millest hakati lossi tulistama.
Pärast kahte aastat kahurikuulide all sai Johannil ja ta rüütlitel elust piiramisrõngas villand ja nad avasid piiskopile kindluslossi väravad. Balduini käsul lammutati Eltzi kaitserajatised, kuid ta lubas peahoone lahkesti püsti jätta, kui Johann tunnistab piiskoppi oma uue valitsejana. Johanni järeltulijad on osutunud sama visadeks ja vastupidavateks kui nende loss. See väärikas keskaegne loss on nüüdseks üle 850 aasta kuulunud Eltzide suguvõsale, kes on suutnud seda enda käes hoida hoolimata sõdadest, suguvõsasisestest tülidest ja võimukandjate korduvatest ähvardustest loss maha lammutada.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud