Pastor Hallaste seksiskandaal

1998. aasta kevadsuvel sattus taasiseseisvunud Eesti ühte kõmulisemasse seksi­skandaali vaimulik, poliitik ja ärimees Illar Hallaste.

© Lembit Kaljaspolik / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv

IMELINE AJALUGU

4. JUUNI 2023

Ajakirjandusliku eksperimendi käigus Pärnu hotellis Viiking töötanud aja­kirjanik Kati Murutar väitis, et pastorina endale nime teinud Hallaste oli 5. mai õhtul koos laevandusfirma Hansatee nõukogu esimehe Toivo Ninnasega viibi­nud hotelli numbritoas ja tellinud sinna kümmekond lõbutüdrukut.

4. juunil läks ETVs eetrisse 2,5 tunni pikkune otsesaade, milles väitlesid Murutar, Hallaste ja teda nõustanud suhtekorraldaja Toomas H. Liiv. Hallaste ja hiljem pedofiilias süüdi mõistetud Liiv püüdsid Murutari väiteid ümber lükata ja naeruvääristada, kuid nende esinemine ei olnud kuigi veenev.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistooriumi täiskogu vabastas Hallas­te 1998. aasta suvel Tallinna praostkonna vikaar-õpetaja kohalt ning talle anti viis aastat meeleparandus­aega.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress