Pastor saatis allumatu naise vaimuhaiglasse

Elizabeth Packard ei kõhelnud kunagi oma abikaasaga vastuollu minemast. See oli 1860. aastate USAs ohtlik komme, sest abikaasa võis oma naise vaimuhaiglasse saata ilma mingisuguse tõendita, et too on nõdrameelne.

© The Woman They Could Not Silence / Kate Moore / Scribe

LINDA CORFITZ JENSEN

25. JUULI 2022

Hirmust kangestununa peitis Elizabeth Packard end oma kambris teki alla. Ta oli lukustatud vaimuhaiglasse, mis asus USA Illinoisi osariigis.

Naaberkambris karjus äsja sisse toodud patsient nii südant­lõhestavalt, et veri Elizabethi soontes tardus. Küllap oli personal naaberkambri tülikast patsiendist tüdinenud ja surus ta vanni, et tema suu sulgeda. Jäine vesi pani aga naise veel valjemini karjuma. Ühtäkki naine vaikis. Elizabeth hoidis oma kambris hinge kinni, lugedes mööduvaid sekundeid. Lõpuks kuulis ta naaber­kambrist taas elumärke. Nõrk hääl hüüdis: „Appi! Appi!“

Personal jätkas väsimatult patsiendi pea vee alla surumist ja lasi tal pinnale tulla ainult põgusateks hingetõmmeteks, kui uppumissurm juba silme ees oli.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress